Detail stavby / bytov

Popis štandardnej stavebnej realizácie bytového domu, bytov /holobyt/, nebytových a spoločných priestorov v bytovom dome a prehľad ich štandardných vybavení.

KONŠTRUKČNÝ SYSTÉM STAVBY

Monolitická konštrukcia objektu je vytvorená ako obojsmerná monolitická železobetónová skeletová, stenová, stĺpová sústava skombinovaná s monolitickými stropnými železobetónovými doskami . Výplňové konštrukcie obvodových stien  sú z tehál Porotherm.

FASÁDA

Kontaktný zatepľovací systém s tepelnou izoláciou na báze minerálnych vlákien.

POVRCHOVÁ ÚPRAVA STIEN, STROPOV A PODHĽADOV

Na betónových konštrukciách, murivách a stropoch je použitá sadrová stierková omietka ošetrená dvojitým hygienickým náterom bielej farby. Sadrokartónové konštrukcie sú ošetrené dvojitým náterom bielej farby.

OKNÁ

Okenné konštrukcie sú z plastových profilov vo farbách podľa projektovej dokumentácie. Okenné výplne sú zasklené izolačným trojsklom. Vonkajší parapet okien je plechový vo farbe okenného rámu. Vnútorný parapet je plastový.

VYKUROVANIE A PRÍPRAVA TEPLEJ ÚŽITKOVEJ VODY

Bytový dom je napojený na tepelný centrálny systém mesta , z ktorej je distribuované teplo a TUV cez výmenníkovú stanicu do bytov. Vykurovanie obytných miestností zabezpečujú podlahové vykurovanie s doplnkovým elektrickým ručníkovým radiátormi v kúpeľni. Každý byt bude mať individuálne meranie spotreby vody a tepla.

VZDUCHOTECHNIKA

Vzduchotechnika zaisťuje odvod vzduchu z kúpeľni, WC a kuchyne(kuchyne majú samostatné potrubie z pozinkovaného plechu skupiny I v tesnom prevedení). Transport a distribúciaodvádzaného vzduchu je navrhnutá kruhovým potrubím. Pre rozvod vzduchu sa počíta s nízkotlakým systémom. Odpadný vzduch bude vyfukovaný nad strechubudovy tak, aby nedochádzalo k spätnému nasatiu do systému VZT.

VODA A KANALIZÁCIA

Inštalácie pre kúpeľňu a WC a kuchynskú linku sú pripravené zaslepené rozvody studenej vody, TÚV a kanalizácie podľa PD.  trasovanie pre kuchynskú linku do presných pozícií je uvažované poza kuchynskú linku bez zasekávania.

SILNOPRÚDOVÁ ELEKTROINŠTALÁCIA

Silnoprúdový bytový rozvádzač je umiestnený v byte, napojený na fakturačný elektromer, ktorý je umiestnený v samostatnej technickej miestnosti mimo priestoru bytu. Zásuvky 230 V sú umiestnené vo všetkých obytných miestnostiach a v kúpeľniach. Zásuvky a vypínače sú biele, plastové. V priestore na kuchynskú linku je príprava pozostávajúca z prívodov 230 V a jedného prívodu 400 V v zmysle PD pre kuchynské spotrebiče, ukončená s rezervou 3 m. Vývody v priestore na kuchynskú linku sú ukončené svorkami. Vývody na osvetlenie sú vyvedené zo stropu v každej miestnosti, ukončené svorkami.

SLABOPRÚDOVÁ ELEKTROINŠTALÁCIA

V obývacej miestnosti je v bielom plastovom rámiku umiestnená zostava určená na pripojenie internetu.Komunikácia medzi bytom a vstupom do bytového domu je zabezpečená prostredníctvom domáceho telefónu umiestneného vo vstupných priestorov bytu.

DVERE

Vstupné dvere sú protipožiarne, bezpečnostná trieda 2, hladké laminovaní, osadené v oceľovej zárubni, výška 1 970 mm kovanie guľa – kľučka. Vnútorné interiérové dvere a zárubne  nie sú súčasťou dodávky holobytu.

PODLAHY A OBKLADY

Nášľapné vrstvy v bytoch niesú predmetom dodávky a ceny holo bytu sú však uvažované do hr. 15mm podľa účelujednotlivých miestností  napr. keramické podlahy v kúpeľniach, skladoch a ostatných priestoroch a plávajúca podlaha v obytných miestnostiach. Dodávkou holobytu je poter, oddilatovaný od stien. Obklady v bytoch nie sú súčasťou  ceny holobytu. Na balkónoch a terasách  sú povrchové vrstvy v zmysle PD. Odvodnenie balkonov je riešené vyspádovaním, s obvodovou odkvapovou lištou.

ZARIAĎOVACIE PREDMETY ZDRAVOTECHNIKY

Nie sú súčasťou štandardného vybavenia.

KUCHYNSKÁ LINKA

Nie sú súčasťou štandardného vybavenia.